Tělo panenky 3 – sestavení

Sestavení a sešití těla panenky

Nyní si nachystáme pevnou nit tělové barvy, jednotlivé připravené díly, trpělivost a ovčí rouno. Budeme panenku kompletovat a sešívat tělo panenky.
Pokud máme přinechané nohy k tělu, zbývá nám sestavit ruce, trup a hlavu. Používat budeme především skrytý steh někdy zvaný též cimbuří tak, aby z lícu nebyly nitě patrné.
sesazení a sešití ramínka panenky ekopanenky
Začneme ručkami. Jedna z možností je přišít je za konce švových záložek pod krk hlavičky. Pěkně pod spánky a palečkem dopředu. Další možnost je přišít je na kousek látky, čímž je spojíme a připravíme k všití.
Hlavičku vsuneme do trupu (pokud máme ruce zvlášť, vsuneme i ruce).

Doplnění vlny do trupu panenky

Budeme ještě doplňovat vlnu do trupu a to můžeme udělat dvěma způsoby.

Možnost 1:

Tato možnost usnadňuje manipulaci s výplní, ale obtížněji se sešívají ramena.
 1. Docpeme trup vlnou.
 2. Kolem krku si trupovou část našpendlíme tak, aby švové záložky trupu byly zahnuty do rubu.
 3. Ručně sešijeme ramena a přišijeme hlavičku k trupové části. Klidně můžeme i několikrát dokola, aby byl šev hladký a pevný.

Možnost 2:

Tato možnost je náročnější na manipulaci s výplní, ale snáz se sešívají ramena.
 1. Kolem krku si trupovou část našpendlíme tak, aby švové záložky trupu byly zahnuty do rubu.
 2. Ručně sešijeme ramena a přišijeme hlavičku k trupové části. Klidně můžeme i několikrát dokola, aby byl šev hladký a pevný.
 3. Doplníme trup otvory okolo paží.
Sešijeme otvory kolem paží a paže přišijeme.
V této fázi bychom měli mít nahatou panenku bez vlásků.
Nesmíme zapomínat ani na postup při šití měkké oblečené panenky. Na tu se podíváme příště.

 

Jedna myšlenka o “Tělo panenky 3 – sestavení

 1. Kordulka říká:

  Dobry den, moc prosim, nemohla byste jeste nejak podrobneji rozepsat, jak prisit rucky k telu? Jak prisit konce svovych zalozek pod krk, pripadne vlozit tu latku? Vubec si to neumim predstavit.:) Pripadne prosim o foto, mate-li nejake. Moc Vam dekuji!

 2. Eva Baudyšová říká:

  Dobrý den, jsem na této vaší stránce již poněkolikáté a hrozně vás obdivuji. Zkouším teď vaší panenku ušít.Tak doufám, že se mi alespoň trochu povede. Zatím mám za sebou andělku Tildu.Eva :-)

 3. Tere říká:

  [5]: Dobrý den, asi uz je moc pozdě a nemyslí mi to, ale úplně nerozumím, na co se ptáte. Pokud myslíte všití dílku zadečku u panenky šité dle střihu, kde je trup a nohy v jednom kuse, je to jednoduché a dělá se to PŘED sešitím předního a zadního dílu. Zadní díl v místě zadečku asi 1- 2 cm na rozkrokem přestřihnete, do přestřiženého všijete dílek zadečku – jednu část k nohám, druhou stranu k zádům. Pak sešijete přední a zadní díl, obrátíte do lícu a plníte…atd. Obrázek tu nemám.

  • Tereza Jarošová říká:

   Milá Hanko, záleží na její velikosti a na tom, jak moc pevně panenku vycpete. Na panenku velkou 60 cm je to třeba i půl kila vlny. Mazlinka okolo 25 cm asi 80-100 g, na oblékací panenku cca 35 cm je to okolo 200g.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..