Nedonošeňátko se povedlo, fotky už tolik ne
Už pár let jsem si přála mít střih na nedonošené miminko. Sama jsem si ale na nedonošeňátko netroufala. Nějak jsem nemohla narazit na šikovnou tabulku měr a vah. A vůbec, jak vlastně vytvarovat miminko, které má ještě málo podkožního tuku?
Nakonec jsem na internetu objevila střih od Sandy Eding. Střih vyrobila maminka nedonošeného miminka. Je úžasný, pokud si takovou panenku chcete sami ušít, vřele doporučuji.
Sama jsem si podle koupeného střihu neprve ušila testovací nedonošeňátko, látkovou panenku, abych viděla, jak se bude chovat v souvislosti s materiálem a výplní. Pak jsem podle výsledku upravila střih, aby mi maximálně vyhovoval a proporce miminka byly v pořádku. Takže hlavičku dělám úplně jinak, svou oblíbenou metodou. Obličej nemaluji, ale vyšívám. Tělíčko i uchycení končetin je jiné. Výplň také používám jinou. Je to ještě pořád ten původní střih? Ale ano. vycházím z něj. Navíc obsahuje právě tu úžasnou tabulku s rozměry a hmostností podle týdne věku.
Tato panenka už byla pro konkrétní zákazní s jasným zadáním týdne i pohlaví. A aby panence nebyla na cestě domů zima, vybavila jsem jí overálkem a čepičkou a samozřejmě nezbytnou plínkou. I když ve skutečnosti by takový drobeček ležel v inkubátoru.
Pravděpodobně střih budu ještě vyvjíjet a upravovat. Ale za ten základ jsem vděčná.
A fotky? Prostě jsem neodhadla, že v listopadu už toho světla není tolik, abych mohla panenku fotit z dálky a pak oříznout. Že ač mé oko vidí nedonošeňátko krásně a v hledáčku foťáku je vše ok, fotka bude rozostřená.
Tak to prosím berte jako záměr výtvarníka. Přefotit to už nemůžu, panenka – nedonošeňátko je na cestě domů.
Mimochodem, to co všechni u čerstvě narozených miminek zajímá: 28. týden, 1044g a 36 cm. Krásná holčička!
K objednání bude na stránce fyziopanenek.