Demo panenka, demonstrační figurína, terapeutická panenka, ukázka Vojtova metoda, fyzioterapie, Ekopanenky
Demo panenka, demonstrační figurína, terapeutická panenka, ukázka Vojtova metoda, fyzioterapie, Ekopanenky
Demo panenka, demonstrační figurína, terapeutická panenka, ukázka Vojtova metoda, fyzioterapie, Ekopanenky

Demo, fyzio a terapeutické panenky

Speciální demonstrační a výukové panenky pro rehabilitace, fyzioterapie, školení a kurzy

Střih, vzhled a funkčnost jsou upravovány podle vašich individuálních požadavků

Důraz na kvalitní a trvanlivé ruční zpracování a prvotřídní přírodní materiály

Objednat
fyzio panenky, demo panenky, ručně šité panenky pro fyzioterapeuty

Otázky a odpovědi

Jak jsou panenky velké?

Nejběžněji šiji tyto panenky ve velikostech 60 a 70 cm, nabízím však velikosti od 50 do 90 cm. Tyto velikosti najdete i v ceníku. Panenku vám ovšem mohu ušít tak velikou, jak si budete přát.

Panenky je díky rozměrům možné obléknout do běžného kojeneckého oblečení.

Z jakého jsou materiálu?

Jako výplň používám ovčí vlnu nebo PES rouno podle přání zákazníka. Tělo je tvořeno kvalitním švýcarským panenkovým úpletem z bavlny. Oči a ústa vyšívám českou bavlnkou. Jednotlivé díly demo panenky jsou sešity velmi pevnou nití. Materiály splňují přísné certifikace pro děti do tří let.

Jak panenky vypadají?

Fyziopanenky jsou standardně dodávány nahaté a holohlavé. Na těle mají orientační body v podobě detailů – tvarovaný zadeček a důlky v oblasti SI, pupík a bradavky, prsty na rukou. Končetiny mají ohebné v lokti, koleni rameni a kyčli. K doobjednání nabízím vypracování prstů u nohou, prošití prstů u rukou (např. na znakování), vyšití vlasů, naznačení lopatek a další detaily podle vašich požadavků. Fotografie realizovaných demo figurín si prohlédněte v galerii.

Neodonošeňátka jsou panenky v podobě a velikosti nedonošených miminek se zátěží pro realističtější pocit. Fotografie brzy doplním.

Terapeutické panenky pro dospělé mají nejčastěji podobu batolátek, miminek či malých holčiček a chlapečků okolo 40 – 50 cm. Panenky mohou svým zobrazením připomínat svého majitele (barvou vlasů, brýlemi atd,). Jsou vhodné nejen pro seniory. Jejich podobu si vyberte v Galerii nebo na stránce Panenky s duší.

Diagnostické a terapeutické panenky pro psychology, např. pro metodu Doll Play, mají podobu malých domečkových panenek – rodinek. Panenky, zejména “dospělí” mají neutrální výraz.

Jak panenka vzniká?

Po zakreslení a ručním nastříhání jednotlivých dílů sešívám díly na šicím stroji. Následuje plnění dílů, jejich kompletace dohromady, tvarování hlavy a těla, vyšívání detailů, to vše již dělám ručně. Demo figurína tak vzniká několik hodin pečlivé práce, aby následně vydržela zatížení v provozu.

Jak dlouho výroba trvá?

Výroba panenky trvá okolo 3-4 týdnů. Přesný termín domluvíme podle mé aktuální vytíženosti a vašich potřeb.

Kolik demo panenka stojí?

Cena se odvíjí od velikosti, použitého materiálu a detailů propracování. K ceně je připočítáváno poštovné a balné.

Orientační ceník se otevřete zde.

Ceník demo figurín

Jak demo panenku objednat?

Máte zájem o kalkulaci či bližší informace? Kontaktujte mne mailem nebo telefonicky. Domluvíme se na termínu dodání a ceně.

Základní verze demo panenky jsou též k objednání prostřednictvím Fleru.

Vystavení faktury je samozřejmostí.

Kontakt E-mail

Reference – kde už demo panenky pracují

“Minulý rok jsem si u Vás objednávala demonstrační panenku. Panenka plně splnila má očekávámí, pracuje se mi s ní dobře a vyhovuje mi. Denně ji používám v zaměstnání při cvičení s dětmi – pro zácvik maminek do cviků Vojtovy metody. Říkala jsem si, že kdybych měla v práci k dispozici 2, tak bych je určitě využila obě, abych mohla na jedné panence ukazovat úchopy a zároveň aby si to maminka rovnou zkoušela na druhé panence. …” Eva K.
Galerie Články na blogu Objednat si demo panenku podle svého přání