Slíbený další nepanenkový článek

Nepanenkový článek. I tak zas píši o šití.

Posledně jsem slibovala, že o Koncepci Xany Bati nepíši naposledy.
A už je to tady. Sešly se některé okolnosti, které nemohu opomenout.
Další nepanenkový nešicí článek…
I když…. vše souvisí se vším.

Šít a vyrábět je krásné.

Ale jsme u toho schouleni, v předklonu, dlouho sedíme, hrbíme se, všelijak se kroutíme, dáváme nohu přes nohu, nebo se v židli svezeme a dáme nohy na stůl (třeba já)…
(a jestli někdo z vás skutečně dokáže při šití celou dobu sedět krásně vzpřímeně a minimálně jednou za půl hodiny se jde projít a protáhnout, ať se hned pochválí a pochlubí se v komentáři).
https://ekopanenky.cz/wp-content/uploads/2017/09/0right-and-wrong-way-to-sew-edwardian.jpg

Tak šup, narovnat!

K čemu nám bude nově ušité oblečení, když ho budeme oblékat na hrbaté tělo. K čemu bude dítěti nová panenka, když ho maminka nebude moci pro bolavá záda ani pochovat?
Pečujeme o svůj šicí stroj, aby vše bylo jak má být, nikde nic nedrhlo. Víme, že s ohnutou jehlou se nedá dobře šít. Co myslíte, lze dobře žít s ohnutým tělem?
Stejně jak rovnáme jednotlivé díly, abychom je správně sešili, můžeme narovnat své tělo, abychom správně chodili, stáli, seděli i žili.
Stejně jako žehlíme látky, můžeme svýma rukama “vyžehlit” své vrásky.
Na zkrášlení nepotřebujeme drahé zázračné krémy. Nemusíme šetřit desetitisíce na plastické operace. Stačí nám trocha trpělivosti, chuť a vlastní ruce.

Jak na to?

  • Právě probíhá 14 dní s Koncepcí, což znamená, že je každý den po dobu 14 dní zveřejněn jeden cvik pro krásu a zdraví. Na FB jsem uveřejnila Výzvu pro všechny, kdo chtějí vyzkoušet něco nového, obohatit si život a něco pro sebe udělat. Stačí 14 dní a už se budete cítit lépe. Přidáte se ke mně?
  • Pro ty, co radši dělají něco pro sebe ve společnosti druhých, aneb pro typ na “dlouhý bič a malý dvorek” (jako jsem třeba já), otevírám první z klubů, kde se budeme setkávat, povídat si a společně jednou týdně cvičit, učit se hmatové techniky, rovnat svá těla, odstraňovat deformace a sdílet. Budou i domácí úkoly, ale nikdo je nebude kontrolovat. Setkávat se budeme každé pondělí od 10:30 do 12:00 ve Velké koňské klubovně v Toulcově dvoře v Praze Hostivaři. Pokud máte chuť, doražte. Vznikají i další možnosti. Nahlédněte na můj web https://zustankrasna.webnode.cz/
  • Pokud vás Xana Bati a její koncepce, semináře, přednášky a on-line kurzy zaujmou, mám pro vás dobrou zprávu. Na stránkách http://xanabati.cz se můžete přihlašovat do nového ročníku Školy koncepce, kterou vřele doporučuji!

A proč jsem z toho tak nadšená, že o tom pořád píšu?

Sama jsem na cestě. Rovnám letité deformace. Uvolňuji ztuhlá ramena a zkrácené svaly. A letos v létě jsem si poprvé po letech nemusela do plavek zakasávat vytahanou kůži na břiše! Není to paráda?
Proto jsem napsala tento nepanenkový článek na panenkový blog.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..