Plstění za mokra – okouzlení další knihou

Tak jsem propadla další knize o plstění. No uznejte, že už obálka je kouzelná.

Eisbär, Pinguin and Co. – Rotraud Reinhard, Wolfgang Held – plstění za mokra

Na obálce knihy Lední medvěd, tučnák a spol. jsou medvědi z ovčí vlny. Jsou plstění. A to za mokra! To mne velmi zaujalo. S plsticí jehlou pracuji už dlouho, ale s mokrým plstěním jsem měla co do činění jen párkrát. Tak byl nejvyšší čas to napravit.
Kniha o mokrém plstění polárních zvířátek
Tuto kouzelnou knížku o 87 stranách jsem koupila opět v Dobroději. (Tedy koupila jsem tam ještě jednu, ale tu představím někdy jindy. Navíc, asi už bych tam neměla chodit, protože nedokážu odolat a i dcerka mi říkala, že doma nemusíme mít všechny knihy, které mají :-))
Je to menší formát v brožované vazbě. Jak už název napovídá, pojednává o polárních zvířatech.
První polovina knihy je vyprávění o polárních krajích a o jednotlivých živočišných druzích.
Druhá polovina je věnována výrobě těchto zvířátek z ovčí vlny. Kromě postupu a popisu materiálu je uvedena i přibližná doba výroby.
Celá kniha je doplněna krásnými barevnými fotografiemi zvířat skutečných i plstěných.
Fotografie jsou natolik lákavé, že jsem dnes neodolala, a do jednoho zvířátka se pustila. Podotýkám, že s minimální zkušeností. Pokud si dobře pamatuji, dosud jsem mokrou technikou vyrobila pár kuliček a nějaké dredy. a to nepříliš podařené. Použila jsem tedy tu nejlevnější vlnu, kterou obvykle používám na vyplňování panenek, s tím, že když to nebude k ničemu, nebude to taková škoda.
Velkou podporou mi bylo upozornění v textu, že během výroby to ještě nebude vypadat, jak by mělo. Tak jsem se nelekala, když děti tipovaly, že to je duch, lachtan a nakonec jásaly na myší.
Co to připomíná vám?
Teď to schne. Protože jsem použila množství vlny podle návodu, překvapilu mne, jak veliké zvířátko to je – nejspíš jsem ho nedostatečně uplstila. Nakonec jsem velmi netrpělivě jsem pár detailů připíchla jehlou ještě vlhkému zvířátku. Až uschne, ještě to asi doladím.
Každopádně to zkusím zase!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..