Kurzy, konzultace a setkání

Online kurzy

Přihlašte se na on-line kurz!
Online kurz šití panenek pro začátečníky, Videokurz šití ekopanenek pro začátečníky Sada materiálu k videokurzu š
Ohlédnutí za víkendovým kurzem šití panenek, kurzy šití panenek, březen 2019, ekopanenky.cz

Živé kurzy

Kdo vám ukáže, jak se šijí panenky waldorfského typu?

Kde si osaháte materiály a získáte pomůcky?

Kdy ušít panenku, která má být překvapení?

Jak potkáte spřízněné tvořivé duše?

Přihlašte se na živý kurz!

co říkají účastníci

“Má očekávání? Že se naučím šít panenku, aniž bych musela googlovat, objednávat materiál a šít metodou pokus – omyl (což je můj obvyklý postup).

Čekala jsem, že něco ušiju, ale nečekala jsem, že budu z výsledku tak nadšená. Většinou se mi moje práce hned po dodělání moc nezdá a musím si dát pár dní pauzu, abych přišla na to, že to vlastně není vůbec špatné. Tady jsem se zamilovala na první dobrou.

Co jsem si odnesla? Já osobně dobrou náladu a nadšení do ručních prací obecně. Nejsem si jistá, kolik panenek ještě ušiju, ale díky knížce z kurzu si určitě vše rychle připomenu, když k tomu budu mít vhodnou příležitost (tedy někoho, pro koho budu moct šít).

Určitě bych kurz doporučila, myslím, že bych bez kurzu dělala zbytečné chyby. Kurz bych doporučila i těm, kteří hledají velmi inspirativní společnost, protože tolik lidí s různými koníčky se na jednom místě rozhodně jen tak nesejde. A podívat se do Dobroděje určitě taky stojí za to.”

Eva

Připravuji a nabízím

Připravuji
 • Kurz šití mazlinky
 • Kurz šití klasické waldorfské panenky s česacími vlásky
 • Kurz šití velké česací panenky Evy nebo Adama
 • Kurz šití zvířátek z plsti

Kurzy šití panenek na míru

Máte-li nápad, vhodné prostory či partu zájemců, napište mi! Mohu přijet k vám domů a udělat kurz na míru pro vás a vaše přátele.

Užijte si tvořivé chvíle společně se svými přáteli. Dejte jim vědět!

Pro více informací pište na e-mail: [email protected]. Nebo využijte kontaktní formulář.

napište mi svůj nápad

Obecné tipy pro výběr kurzu:

 • pokud nemáte s šitím moc zkušeností, nebo rádi berete věci o základů, přihlašte se na kurz pro začátečníky nebo na kurz šití mazlinky.
 • pokud nechcete cestovat, opouštět rodinu nebo chcete tvořit ve svém tempu zkuste videokurz Šití ekopanenek pro začátečníky
 • máte-li trochu zkušenosti s šitím či ručními pracemi, máte rádi detaily, přihlašte se na kurz šití ohebných panenek do domečku nebo kurz šití zvířátek z plsti
 • pokud běžně šijete (třeba i patchwork), jste zvyklé tvořit nebo pokud jste již nějakou panenku vyráběli a chcete se zdokonalit, vyberte si kurz šití klasické waldorfské panenky s česacími vlásky, kurz šití panenky slečinky,  kurz šití velké česací panenky Evy či Adama nebo kurz šití velké panenky – batolátka.

Stále nevíte jak si mezi kurzy šití panenek vybrat? Napište mi, nebo zavolejte, ráda vám poradím.

Panenky z Kurzu šití panenek pro začátečníky, ekopanenky.cz
ohebná panenka do domečku na hraní

Pozvánka pro vás

“Uvidíme se naživo, užijeme si chvíli vzájemného sdílení a celkového zpomalení při výrobě hračky. Budete se moci ptát hned, jak se objeví něco nejasného, a třeba objevíme i nový převratný postup.

Kurzy jsou buď jednodenní, nebo víkendové koncipované tak, aby nedělní odpoledne patřilo již vaší rodině. Kurzy vznikají na žádost zákaznic a i jejich obsah je tvořen podle vašich připomínek. Takže pište své nápady a tipy na [email protected]

Každopádně myslím na vaše pohodlí, protože tento kurz má pro vás být relax a ne starost. Zajistím tedy všechen potřebný materiál i zásadní pomůcky a vše potřebné máte zahrnuto v ceně kurzu!

Z kurzu si odnesete nejen nové dovednosti a znalosti, ale také spoustu pomůcek a materiálu, abyste mohli pokračovat i doma. A samozřejmě nové přátele.”

vyberu si kurz

Proběhlé kurzy

 • Kurz šití panenek pro začátečníky 19. 5. 2018, Praha, Dobroděj  – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 22. 9. 2018, Praha, Dobroděj  – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití ohebných panenek do domečku na hraní, 20. 10. 2018, Praha, Dobroděj – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití česací panenky slečinky, 24. 11. 2018, Praha, Dobroděj  Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití velké panenky batolete, 30. – 31. 3. 2019, Praha, Dobroděj. Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití ohebných panenek do domečku na hraní, 4. 5. 2019, Praha, Dobroděj – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 21. 5. 2019, Praha, Dobroděj  – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 21. 9. 2019, Praha, Toulcův dvůr
 • Kurz šití česací panenky slečinky 19. 10. 2019, Praha, Dobroděj
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 29. 9. 2020, Praha, Toulcův dvůr
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 18. 9. 2021, Praha, Toulcův dvůr
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 10. 9. 2022, Praha, Toulcův dvůr
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 19. 3. 2023, Praha, Toulcův dvůr
Aktuální kurzy