Kurz se koná v ateliéru Dobroděj, Laubova 6, Praha 3, pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad a stejnojmenné stanice metra A.

Jak dlouho kurz trvá?

Jednodenní kurz šití panenek pro začátečníky začíná v 9:00 a končí v 17:00, podle potřeby je počítáno i s přestávkou na oběd, abychom neumřeli hlady .

Kolik lidí se může kurzu zúčastnit?

Celkový počet míst je omezen kapacitou na 10 osob (kdo se dřív zapíše, ten šije).

Co se na kurzu naučím?

Po kurzu budu připravena na samostatné šití panenek. Seznámíme se s materiály a pomůckami, naučím vás základní postupy šití a tvarování hlavičky, vyplňování vlnou či sestavování panenky.

Jak kurz probíhá?

Za den rozpracujeme 2 panenky – jednu maličkou na “zahřátí” – miminko a jednu větší – maminku. Všechny potřebné materiály dostanete. Naučím vás finty a triky, které sama používám.

Chci si rezervovat místo

Kurz šití ohebných panenek do domečků pro panenky

Jednodenní kurz vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé. Ušijeme maminku s miminkem, panenku s ohebným tělíčkem, která sama stojí a je vhodná do dětských domečků pro panenky.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál, pomůcky i podklady. A jako bonus obdržíte knihu Jak ušít ekopanenky v hodnotě 199,-, takže si ani nemusíte dělat poznámky.

Miminko

Jednoduché malé miminko patří do každého domečku na hraní.
Nám poslouží jako rozcvička pro další jemnou práci prstů a pro osvojení základních. technik

miminko do domečku pro panenky, domečková panenka ekopanenky

Maminka

Ohebná malá panenka, která i sama stojí, pasující do dětských domečků pro panenky se postará o miminko. Naučíme se na ní základní techniky a tvarování panenky, a naučí nás základní techniky.

ohebná panenka do domečku na hraní

Domečkové panenky? Co to je?

Domečkové panenky jsou zvláštní druh malých panenek s vyztuženým ohebným tělíčkem. Tyto panenky lze polohovat i posadit. Svou velikostí odpovídají oblíbeným domečkům pro panenky, které krásně doplňují. Vlastnoruční výrobou si můžeme navrhnout panenky podle vlastního vkusu. Podobnou technikou snadno vyrobíme celé rodiny. Inspirovat se můžete v Galerii.

chci se naučit šít domečkové panenky

Co všechno je v ceně kurzu?

Všechen potřebný materiál na malou i velkou panenku, pěkně připravený a nastříhaný, střihy na maličkou i na větší panenku, kniha Jak ušít ekopanenky, pomůcky, které si také odnesete domů, např. sada vyšívacích jehel, lektorné a samozřejmě občerstvení v průběhu celého kurzu (ovoce a něco drobného k zakousnutí, dobrý čaj, voda).

Mohu si nějaké pomůcky zapůjčit?

Pomůcky budou na kurzu samozřejmě k zapůjčení (peany, nůžky, jehly atd.). Nemusíte tedy před kurzem nic shánět. Pro vlastní pohodlí si však můžete přinést si pár vlastních šicích potřeb (jehlu, náprstek, nůžky na látku, krejčovský metr a špendlíky).

Kolik kurz stojí a jak se přihlásím?

Cena kurzu je 1890,- Kč.

Své místo si rezervujete zprávou a potvrdíte zaplacením ceny kurzu na účet: 115-4435760277/0100 (do textu pro příjemce uveďte vaše celé jméno, abych věděla, kdo peníze poslal). Vystavení faktury je samozřejmostí.

chci se na kurz přihlásit

Pozvánka pro vás na sobotní kurzy

“Uvidíme se naživo, užijeme si chvíli vzájemného sdílení a celkového zpomalení při výrobě hračky. Budete se moci ptát hned, jak se objeví něco nejasného, a třeba objevíme i nový převratný postup.

Kurz je jednodenní, takže v neděli už budete doma s rodinou. Kurz vznikl na žádost zákaznic a i jeho obsah je tvořen podle vašich připomínek. Takže pište své nápady a tipy na info@ekopanenky.cz

Každopádně myslím na vaše pohodlí, protože tento kurz má být relax a ne starost. Zajistím tedy všechen potřebný materiál i zásadní pomůcky.

Z kurzu si odnesete nejen nové dovednosti a znalosti, ale také spoustu pomůcek a materiálu, abyste mohly pokračovat i doma. A samozřejmě krásnou panenku, dobrý pocit a nové přátele.”

chci se na kurz přihlásit