Termín bude upřesněn

Kurz se koná v ateliéru Dobroděj, Laubova 6, Praha 3, pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad a stejnojmenné stanice metra A.

Jak dlouho kurz trvá?

Jednodenní kurz šití panenek pro začátečníky 24. listopadu začíná v 9:00 a končí v 17:00, podle potřeby je počítáno i s přestávkou na oběd, abychom neumřeli hlady (i když minule polovina žen o přestávku ani nestála a chtěly dál šít, takže část si jen odběhla něco rychle koupit. Nějak jsme se do toho šití moc zabraly).

Kolik lidí se může kurzu zúčastnit?

Celkový počet míst je omezen kapacitou na 10 osob (kdo se dřív zapíše, ten šije).

Co se na kurzu naučím?

Po kurzu budu připravena na samostatné šití panenek. Seznámíme se s materiály a pomůckami, naučím vás pokročilejší postupy sestavování panenky, tvarování hlavičky a především výrobu vlásků.

Jak kurz probíhá?

Během dne rozpracujeme panenku. Budeme se věnovat klíčovým technikám podle individuálních požadavků. Předpokládám, že panenku budete dokončovat doma a vybavím vás na to jak dovednostmi, tak materiálem.

Chci si rezervovat místo

Kurz šití česací panenky

Jednodenní kurz vhodný pro mírně pokročilé. Budeme pracovat s jednou panenkou a zaměříme se na detaily. Panence vyrobíme vlásky, které lze česat do různých účesů.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky. A jako bonus i střih s podrobným návodem v pdf na 30 stranách na panenku v hodnotě  288,-.

Ušijte si dívenku sami, střih pdf na látkovou panenku, ekopanenky.cz

Panenka

Štíhlá panenka s propracovaným tělíčkem ideální pro větší děti.  Díly panenky budou částečně předšité, abychom ji stihli za sobotu co nejvíc ušít a užít.

Panenka dívenka v romantických šatičkách, ekopanenky

Vlásky i ouška

Panenka je plná zajímavých detailů. Vlásky z příze, které je možné libovolně prsty česat do různých účesů a případně i doplňovat, dojde-li na zásah nůžkami.

Pozvánka pro vás na sobotní kurzy

“Uvidíme se naživo, užijeme si chvíli vzájemného sdílení a celkového zpomalení při výrobě hračky. Budete se moci ptát hned, jak se objeví něco nejasného, a třeba objevíme i nový převratný postup.

Kurz je jednodenní, takže v neděli už budete doma s rodinou. Kurz vznikl na žádost zákaznic a i jeho obsah je tvořen podle vašich připomínek. Takže pište své nápady a tipy na info@ekopanenky.cz

Každopádně myslím na vaše pohodlí, protože tento kurz má být relax a ne starost. Zajistím tedy všechen potřebný materiál i zásadní pomůcky. Pokud chcete vědět podrobnosti, napište si o ně na email: info@ekopanenky.cz . Naprosto nezávazně!

Z kurzu si odnesete nejen nové dovednosti a znalosti, ale také spoustu pomůcek a materiálu, abyste mohly pokračovat i doma. A samozřejmě nové přátele.”

chci se na kurz přihlásit

Co znamená česací panenka?

Panenka, jejíž vlásky jsou na hlavě jednotlivě připevněné, umožňuje vytváření různých účesů, culíků, copánků, nebo může nosit vlásky rozpuštěné. Tyto vlásky lze také opravovat, pokud například dojde na silný zásah kadeřnickými nůžkami. Budeme šít štíhlou panenku, která svádí i k převlékání. Tento typ panenky je vhodný pro větší děti. Vlastnoruční výrobou si můžeme navrhnout panenky podle vlastního vkusu. Inspirovat se můžete v Galerii.

Co všechno je v ceně kurzu?

Veškerý potřebný materiál (nebudete muset na místě nic dokupovat, žádné skryté výdaje). Bude na vás čekat balíček s předšitými díly rukou, nohou, tělový úplet na tělo a hlavu, tubulár, vlna na vyplnění panenky, příze na vlasy, špulka tělové pevné nitě na ruční šití, špulka pevné tělové nitě do šicího stroje a také pevná lněná nit na vyvazování hlavičky a také mnoho odstínů bavlnek na oči a pusinku, barva na tváře.

Součástí je také e-kniha Ušijme si dívenku sami obsahující střih a podrobný postup na panenku a šatičky.

Lektorné

Samozřejmě občerstvení

A příjemné zázemí dobrodějného ateliéru.

Mohu si nějaké pomůcky zapůjčit?

Rezervní pomůcky budou k zapůjčení (peany, nůžky, jehly atd.). Pro vlastní pohodlí je však vhodné přinést si pár vlastních šicích potřeb. (konkrétní výčet uvádím v e-mailu účastníkům před kurzem)

Kolik kurz stojí a jak se přihlásím?

Cena kurzu je 1990,- Kč. Své místo si rezervujte zprávou a zaplacením ceny kurzu na účet: 115-4435760277/0100 (do textu pro příjemce uveďte vaše celé jméno, abych věděla, kdo peníze poslal). Vystavení faktury je samozřejmostí.

chci se na kurz přihlásit