Připravujeme!

dlouhodobé kurzy
 • Kurz šití panenek waldorfského typu, Praha, výtvarný ateliér Malování kreslení – úterý 9:30 – 11:30 od 10. 9. 2019

Jsou pro vás celodenní kurzy moc náročné? Nemáte tak dlouho hlídání? Dáváte přednost pravidelnému setkávání?

Je tu kurz právě pro vás!

Od 10. září se rozběhne kurz šití panenek ve výtvarném ateliéru Malování kreslení. 12 pohodových dvouhodinových setkání jednou týdně a pod stromečkem bude ušité překvapení. Začneme v úterý 10. září v 9:30, to už jsou děti ve školce. Budeme šít a tvořit. Materiál bude součástí kurzu a dostanete i něco navrch!

Bližší informace ještě budou doplněny.

jednodenní kurzy
 • Kurz šití ohebných panenek do domečku na hraní, Praha, Dobroděj – termín neupřesněn, pravděpodobně jaro 2020

hlašte se! Aktuální kurzy

Chci se naučit šít panenky

Pozvánka pro vás

“Uvidíme se naživo, užijeme si chvíli vzájemného sdílení a celkového zpomalení při výrobě hračky. Budete se moci ptát hned, jak se objeví něco nejasného, a třeba objevíme i nový převratný postup.

Kurzy jsou buď jednodenní, nebo víkendové koncipované tak, aby nedělní odpoledne patřilo již vaší rodině. Kurzy vznikají na žádost zákaznic a i jejich obsah je tvořen podle vašich připomínek. Takže pište své nápady a tipy na info@ekopanenky.cz

Každopádně myslím na vaše pohodlí, protože tento kurz má pro vás být relax a ne starost. Zajistím tedy všechen potřebný materiál i zásadní pomůcky a vše potřebné máte zahrnuto v ceně kurzu. !

Z kurzu si odnesete nejen nové dovednosti a znalosti, ale také spoustu pomůcek a materiálu, abyste mohli pokračovat i doma. A samozřejmě nové přátele.”

To si dopřeju

Minulé kurzy

 • Kurz šití panenek pro začátečníky 22. 5. 2018, Praha, Dobroděj  – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití panenek pro začátečníky 19. 5. 2018, Praha, Dobroděj  – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití ohebných panenek do domečku na hraní, 20. 10. 2018, Praha, Dobroděj – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití česací panenky pro mírně pokročilé, 24. 11. 2018, Praha, Dobroděj  Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití velké panenky batolete, 30. – 31. 3. 2019, Praha, Dobroděj. Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.
 • Kurz šití ohebných panenek do domečku na hraní, 4. 5. 2018, Praha, Dobroděj – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.

Jaké kurzy šití panenek pořádám?

Obecné tipy:

 • pokud nemáte s šitím moc zkušeností, nebo rádi berete věci o základů, přihlašte se na kurz pro začátečníky nebo na kurz šití ohebných panenek do domečku
 • pokud šijete, jste zvyklé tvořit nebo pokud jste již nějakou panenku vyráběli a chcete se zdokonalit, vyberte si kurz šití česací panenky, kurz šití ohebných panenek do domečku nebo kurz šití velké panenky – batolátka
 • Nevíte jak si mezi kurzy šití panenek vybrat? Napište mi, nebo zavolejte, ráda vám poradím.

Kurz šití panenek pro začátečníky

Jednodenní kurz vhodný pro úplné začátečníky. Na kurzu vyrobíme malého skřítka a malou oblékací panenku.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky. Střihy vám pošlu i domů. A jako bonus obdržíte knihu Jak ušít ekopanenky v hodnotě 199,-, takže si ani nemusíte dělat poznámky.

Panenka do dlaně

Jako rozcvičku si ušijeme hebkou malou panenku s dlouhou čepičkou. Malou panenku do dlaně vhodnou i pro miminka. Na ušití panenky použijeme kvalitní biobavlněné úplety s atestem pro miminka.

Malá oblékací panenka

Oblékací panenka je rovněž podle střihu připraveného zvlášt´pro tento kurz.
Naučíme se tvarovat hlavičku, sestavovat tělíčko a vyšívat vlásky. Pohrajeme si s účesem a vyšíváním očí i pusinky.

Chci více informací

Kurz šití domečkových panenek

Jednodenní kurz vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé. Ušijeme maminku s miminkem, panenku s ohebným tělíčkem, která sama stojí a je vhodná do dětských domečků pro panenky.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky a podklady.A jako bonus obdržíte knihu Jak ušít ekopanenky v hodnotě 199,-, takže si ani nemusíte dělat poznámky.

Miminko

Jednoduché malé miminko patří do každého domečku na hraní.
Nám poslouží jako rozcvička pro další jemnou práci prstů a pro osvojení základních technik vyvazování hlavičky apod.

miminko do domečku pro panenky, domečková panenka ekopanenky

Maminka

Ohebná malá panenka, pasující do dětských domečků pro panenky se postará o miminko. Naučíme se na ní základní techniky tvorby drátěné kostry a tvarování panenky, s nimiž snadno vyrobíme i zbytek rodiny.

Chci více informací

Kurz šití česací panenky

Jednodenní kurz vhodný pro mírně pokročilé. Budeme pracovat s jednou panenkou a zaměříme se na detaily. Panence vyrobíme vlásky, které lze česat do různých účesů.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky. A jako bonus i střih s podrobným návodem v pdf na 30 stranách na panenku v hodnotě  288,-.

Panenka

Štíhlá panenka s propracovaným tělíčkem ideální pro větší děti.  Díly panenky budou částečně předšité, abychom ji stihli za sobotu co nejvíc ušít a užít.

Panenka dívenka v romantických šatičkách, ekopanenky

Vlásky i ouška

Panenka je plná zajímavých detailů. Vlásky z příze, které je možné libovolně prsty česat do různých účesů a případně i doplňovat, dojde-li na zásah nůžkami.

Chci více informací

Kurz šití velké panenky batolátka

Dvoudenní kurz vhodný pro mírně pokročilé. Budeme pracovat s jednou panenkou a zaměříme se na detaily.

Materiál, střihy a návod v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky. A jako bonus i střih s podrobným návodem v pdf na 30 stranách na panenku v hodnotě  288,-.

Střih na tabletu, EKOpanenky, střih, waldorfská panenka

Panenka

Batolátko s propracovaným tělíčkem ideální pro větší děti.  Díly panenky budou částečně předšité, abychom ji stihli, co nejvíc ušít a užít.

Chlapeček s plnou výbavou, batole, šitá panenka

Pindík i ouška

Panenka je plná zajímavých detailů. Naučíme se šít plešaté miminko, anatomické propracování a prozradím vám také, jak udělat i dudlík.

holčička k batolátku do rodiny, ekopanenka
Chci více informací

Pro více informací pište na e-mail: info@ekopanenky.cz. Nebo využijte kontaktní formulář.

co říkají účastníci

“Má očekávání? Že se naučím šít panenku, aniž bych musela googlovat, objednávat materiál a šít metodou pokus – omyl (což je můj obvyklý postup).

Čekala jsem, že něco ušiju, ale nečekala jsem, že budu z výsledku tak nadšená. Většinou se mi moje práce hned po dodělání moc nezdá a musím si dát pár dní pauzu, abych přišla na to, že to vlastně není vůbec špatné. Tady jsem se zamilovala na první dobrou.

Co jsem si odnesla? Já osobně dobrou náladu a nadšení do ručních prací obecně. Nejsem si jistá, kolik panenek ještě ušiju, ale díky knížce z kurzu si určitě vše rychle připomenu, když k tomu budu mít vhodnou příležitost (tedy někoho, pro koho budu moct šít).

Určitě bych kurz doporučila, myslím, že bych bez kurzu dělala zbytečné chyby. Kurz bych doporučila i těm, kteří hledají velmi inspirativní společnost, protože tolik lidí s různými koníčky se na jednom místě rozhodně jen tak nesejde. A podívat se do Dobroděje určitě taky stojí za to.”

Eva

Kdy a kde?

Jaké typy, jak často a kde se budou kurzy šití konat, závisí na mých časových možnostech a zájmu účastníků. Nabízím tyto typy kurzů:

Sobotní kurzy šití panenky:

Jednodenní kurzy pořádané (nejčastěji) v Praze

Víkendové kurzy:

Intenzivní celovíkendové kurzy, jejichž délka umožňuje zhotovení velké propracované panenky nebo několika malých. Pravděpodobné místo konání – Praha, Toulcův dvůr, kde je možnost stravování i ubytování nebo ateliér Dobroděj s přespáním ve spacáku na karimatce.

Dlouhodobé kurzy

Pravidelná hodinová setkávání nad rozpracovanou panenkou se sdílením zkušeností a postupným rozvíjením dovedností.

Máte-li nápad, vhodné prostory či partu zájemců, napište mi.

napište mi svůj nápad