Kurz šití panenek Ekopanenky v ateliéru Dobroděj

AKTUÁLNĚ

Nejbližší stanovený termín je víkend 30. – 31. 3. 2019 a sobota 4. 5. 2019

Ateliér Dobroděj, náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha

Chci se naučit šít panenky

Plánované kurzy

 

Pozvánka pro vás na sobotní kurzy

“Uvidíme se naživo, užijeme si chvíli vzájemného sdílení a celkového zpomalení při výrobě hračky. Budete se moci ptát hned, jak se objeví něco nejasného, a třeba objevíme i nový převratný postup.

Kurz je jednodenní, takže v neděli už budete doma s rodinou. Kurz vznikl na žádost zákaznic a i jeho obsah je tvořen podle vašich připomínek. Takže pište své nápady a tipy na info@ekopanenky.cz

Každopádně myslím na vaše pohodlí, protože tento kurz má být relax a ne starost. Zajistím tedy všechen potřebný materiál i zásadní pomůcky. Pokud chcete vědět podrobnosti, napište si o ně na email: info@ekopanenky.cz . Naprosto nezávazně!

Z kurzu si odnesete nejen nové dovednosti a znalosti, ale také spoustu pomůcek a materiálu, abyste mohly pokračovat i doma. A samozřejmě nové přátele.”

To si dopřeju

Minulé kurzy

  • Kurz šití panenek pro začátečníky 22. 5. 2018, Praha, Dobroděj  – Jak to na kurzu vypadalo si můžete přečíst zde na blogu nebo reakce účastnic přímo na Facebooku.

Druhy pořádaných kurzů

Kurz šití panenek pro začátečníky

Jednodenní kurz vhodný pro úplné začátečníky. Na kurzu vyrobíme malého skřítka a malou oblékací panenku.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky. Střihy vám pošlu i domů. A jako bonus obdržíte knihu Jak ušít ekopanenky v hodnotě 199,-, takže si ani nemusíte dělat poznámky.

Panenka do dlaně

Jako rozcvičku si ušijeme hebkou malou panenku s dlouhou čepičkou. Malou panenku do dlaně vhodnou i pro miminka. Na ušití panenky použijeme kvalitní biobavlněné úplety s atestem pro miminka.

Malá oblékací panenka

Oblékací panenka je rovněž podle střihu připraveného zvlášt´pro tento kurz.
Naučíme se tvarovat hlavičku, sestavovat tělíčko a vyšívat vlásky. Pohrajeme si s účesem a vyšíváním očí i pusinky.

Chci více informací

Kurz šití domečkových panenek

Jednodenní kurz vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé. Ušijeme maminku s miminkem, panenku s ohebným tělíčkem, která sama stojí a je vhodná do dětských domečků pro panenky.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky a podklady.A jako bonus obdržíte knihu Jak ušít ekopanenky v hodnotě 199,-, takže si ani nemusíte dělat poznámky.

Miminko

Jednoduché malé miminko patří do každého domečku na hraní.
Nám poslouží jako rozcvička pro další jemnou práci prstů a pro osvojení základních technik vyvazování hlavičky apod.

miminko do domečku pro panenky, domečková panenka ekopanenky

Maminka

Ohebná malá panenka, pasující do dětských domečků pro panenky se postará o miminko. Naučíme se na ní základní techniky tvorby drátěné kostry a tvarování panenky, s nimiž snadno vyrobíme i zbytek rodiny.

Chci více informací

Kurz šití česací panenky

Jednodenní kurz vhodný pro mírně pokročilé. Budeme pracovat s jednou panenkou a zaměříme se na detaily. Panence vyrobíme vlásky, které lze česat do různých účesů.

Materiál, střihy a kniha v ceně

Pro pohodu účastníků je zajištěn všechen potřebný materiál a pomůcky. A jako bonus i střih s podrobným návodem v pdf na 30 stranách na panenku v hodnotě  288,-.

Panenka

Štíhlá panenka s propracovaným tělíčkem ideální pro větší děti.  Díly panenky budou částečně předšité, abychom ji stihli za sobotu co nejvíc ušít a užít.

Panenka dívenka v romantických šatičkách, ekopanenky

Vlásky i ouška

Panenka je plná zajímavých detailů. Vlásky z příze, které je možné libovolně prsty česat do různých účesů a případně i doplňovat, dojde-li na zásah nůžkami.

Chci více informací

Pro více informací pište na e-mail: info@ekopanenky.cz. Nebo využijte kontaktní formulář.

co říkají účastníci

“Má očekávání? Že se naučím šít panenku, aniž bych musela googlovat, objednávat materiál a šít metodou pokus – omyl (což je můj obvyklý postup).

Čekala jsem, že něco ušiju, ale nečekala jsem, že budu z výsledku tak nadšená. Většinou se mi moje práce hned po dodělání moc nezdá a musím si dát pár dní pauzu, abych přišla na to, že to vlastně není vůbec špatné. Tady jsem se zamilovala na první dobrou.

Co jsem si odnesla? Já osobně dobrou náladu a nadšení do ručních prací obecně. Nejsem si jistá, kolik panenek ještě ušiju, ale díky knížce z kurzu si určitě vše rychle připomenu, když k tomu budu mít vhodnou příležitost (tedy někoho, pro koho budu moct šít).

Určitě bych kurz doporučila, myslím, že bych bez kurzu dělala zbytečné chyby. Kurz bych doporučila i těm, kteří hledají velmi inspirativní společnost, protože tolik lidí s různými koníčky se na jednom místě rozhodně jen tak nesejde. A podívat se do Dobroděje určitě taky stojí za to.”

Eva

Kdy a kde?

Jaké typy, jak často a kde se budou kurzy konat, závisí na mých časových možnostech a zájmu účastníků. Nabízím tyto typy kurzů:

Sobotní kurzy:

Jednodenní kurzy pořádané (nejčastěji) v Praze

Víkendové kurzy:

Intenzivní celovíkendové kurzy, jejichž délka umožňuje zhotovení velké propracované panenky nebo několika malých. Pravděpodobné místo konání – Praha, Toulcův dvůr, kde je možnost stravování i ubytování nebo ateliér Dobroděj.

Dlouhodobé kurzy

Pravidelná hodinová setkávání nad rozpracovanou panenkou se sdílením zkušeností a postupným rozvíjením dovedností.

Máte-li nápad, vhodné prostory či partu zájemců, napište mi.

napište mi svůj nápad