Přijímám nové objednávky na červenec 2019

Panenky s duší - Takové, jaké je chcete

Originální střihy

Jedinečný vzhled podle vašeho přání

Prvotřídní přírodní certifikované materiály

Kvalitní a trvanlivé ruční zpracování

Exkluzivní zakázkové a sběratelské panenky

Chci si objednat panenku

Otázky a odpovědi

Jak panenky vypadají?

Buďte spolutvůrcem své panenky. Napište mi, jak má být panenka veliká, jakou má mít barvu očí či vlasů. Chcete miminko nebo větší holku? Nebo snad kluka? Panenku do kapsy, do domečku na hraní nebo do kočárku?

Tvořím panenky waldorfského typu. Vy si zvolíte typ i velikost. Detaily si můžete určit sami. Nebo to nechte na mne. Oblékací panenky podle vašeho přání obléknu i obuji. V ceně panenky je základní výbava již zahrnuta. Je možné samozřejmě doobjednat rozšíření výbavy.

Během výroby s vámi budu komunikovat a zasílat vám fotografie ke schválení. Chci být fér a nenabízet zajíce v pytli.

Níže je pár typů panenek pro inspiraci. Více si prohlédnete v Galerii.
Pro orientaci se podívejte také na Ceník.

Kuklínek

Dekorace na focení nebo panenka pro panenku

od 400,-

Skřítek

Měkký kamarád z biobavlny

od 700,-

Mazlinka

Měkká panenka či panáček na mazlení

od 1588,-

Batole kluk

Velká panenka s dudlíkem, kluk se vším všudy

od 2900,-

Batole holčička

Velká panenka s dudlíkem na opečovávání

od 2900,-

Velké mimino

Velké miminko s dudlíkem či pěstičkou k cumlání

Od 2900,-

Klasická menší panenka

Menší panenka klasického waldrofského střihu

od 1990,-

Velká panenka holčička

Velká waldorfská panenka s bujnou hřívou vlasů

od 3390,-

Slečna

Štíhlá česací panenka do ruky pro parádnice

od 2350,-

Miminko do ruky

Malá panenka do ruky

od 1500,-

Panenky do domečku

Ohebné postavičky do domečků

od 650,-

a další

ceník Chci si prohlédnout další panenky Chci si objednat panenku

Jak panenky vznikají?

Každou panenku vyrábím samostatně. Na šicím stroji předšívám pouze malé části tělíčka panenky. Pak už je vše jen 100% ruční práce bez použití strojů. Stříhání, plnění, sestavování, vyšívání a tvarování, výroba vlásků – to je mnoho hodin s jehlou, náprstkem a vaší panenkou v náručí. Proto mám ke každé panence vztah a proto je každá jedinečná.

Jaký materiál používám?

Panenky jsou ze speciálního panenkového bavlněného úpletu a plním je čistou ovčí vlnou. Vlásky jsou ze 100% ovčí vlny nebo hebkého mohéru – speciální příze určené na vlásky panenek. Proto panenky v náručí hřejí a jsou tak příjemné na omak. Barevná tělíčka, čepičky a oblečky jsou z designových biobavlněných úpletů od evropských a českých výrobců (s atestem pro děti do 3 let anebo certifikátem GOTS) nebo z kvalitních bavlněných pláten. Oči i pusinky vyšívám bavlnkami. Jedinou výjimku mezi přírodními vlákny tvoří kvalitní pevné polyesterové nitě, kterými jednotlivé díly panenky sešívám. Pilně však hledám přírodní náhradu s podobnými vlastnostmi!

Švýcarský tělový úplet, barvy tělových úpletů na panenky, které si můžete vybrat. ekopanenky.cz/ekopanenky-2

Jak dlouho výroba trvá?

Výroba panenky je velice časově náročná a trvá mnoho hodin až dní intenzivní práce. Na jednu panenku počítejte s  3-4 týdny. Přesný termín domluvíme podle mé aktuální vytíženosti (pořadníku) a vašich potřeb. Pokud panenku potřebujete na určitý termín, napište mi nejpozději měsíc předem. Objednávky na Vánoce přijímám od konce srpna, výjimečně na menší panenky ještě koncem října.

Kolik panenka stojí?

Cena panenky se odvíjí od použitého materiálu, vypracovaných detailů a domluvených doplňků.  Ceny panenek se pohybují od 480,- do 3500,-.

ceník

Jsou v nabídce i hotové panenky?

Pokud raději vybíráte z hotového zboží, občas si z radosti ušiji nějakou panenku jen tak. Hotové panenky na prodej naleznete na blogu v rubrice Hotové panenky v nabídce, kde si o každé panence můžete přečíst článek. Zveřejňuji je také na své FB stránce a skupině. Napište si o ně zprávu. Pohodlně je pak objednáte v obchůdku na Fleru.

Nahlédnu do obchodu

Jak si panenku objednat?

Nejlepší je domluva e-mailem nebo telefonicky. Doladíme spolu podmínky, termín i vzhled panenky. Na e-mail vám pak budu posílat fotografie z výroby panenky, obrázky nabízených látek atd. Též vám zašlu fakturu.

Chci si objednat panenku

197

vytvořených jedinečných panenek

11

let zkušeností

2

ruce, které panenku tvoří

Darujte svému dítěti jedinečného kamaráda, který jej bude provázet po mnoho let.

Chci si objednat panenku

Reference

Vaše zprávy o tom, jak se vám podařila panenka podle mého střihu či reakce vašich dětí (a nejen dětí) obdarovaných mou panenkou jsou pro mne tím největším potěšením a motivací.

Děkuji vám za ně z celého srdce!

“Už před nějakou dobou jsem od Vás koupila e-book ušijte si miminko sami a psala, že bych chtěla podle návodu ušít panenku do nosítka.
Konečně se mi podařilo panenku dokončit, tak Vám posílám slíbené foto v příloze. Někde jsou švy křivé a tak různě, ale já mám radost, že syn má panenku od maminky z přírodních materiálu, měkkou, mazlící. Jen zatím moc nechtěl nechat uvázat nosítko, ale snad brzy 🙂
Přeji Vám krásný den a vím, že to určitě nebude poslední panenka, co ušiju!”

Guna
Zimní král, panenka ročních období.

“…dnes má můj syn narozeniny a včera proběhla narozeninová oslava. Sněhový král od Vás byl rozhodně nejlepším dárkem!
Moc děkuji za výrobu, perfektní doručení a přeji ať se Vám daří.”

Renata
Holčička se svou novou panenkou

“Dobrý večer, nevím sice, jestli naše panenka má taky hlavu z ponožky, každopádně je skvělá! Není den, kdy bych ji neobdivovala.”

Martina

“…manzel dnes prinesl panenku z prace a je uplne super ??? Nejvic me prekvapilo, jake ma heboucke vlasky, nejradsi bych ji stale hladila po vlasech. …Vcera, kdyz uz Maja spala, jsem ji vytahla z pytliku a s manzelem jsme ji obdivovali, jak ma hezky udelany zadecek i pupik. Ja jsem neodolala a hned jsem ji zula boty, vse je opravdu funkcni ??”

Veronika Svobodová

“Panenky jsem akorát včera vyzvedla z pošty. Všechny jsou nádherné a v pořádku. Rozhodně předčily mé představy, děkuji, holky budou nadšené..”

Vlasta
Šitý waldrofský skřítek z biobavlny

…dnes jsem si vyzvedla skřítka a chci ještě jednou poděkovat. je moc hezký a Ivorkovi se moc líbí, už s námi jedl a hrají si..”

Janka
Děvčátko Zoe se svou novou panenkou Klučíkem. ekopanenky.cz/ekopanenky-2

…Klučík je úžasný, Zoe se hned zamilovala, a já taky, se dvěma holčičkama mám naráz klučíka i já :-). Dostala jsem status babičky a on ma jméno Klučik, jak jinak, když on sam ten výraz je prostě dokonalý. Hned jsme jej musely naložit do pečlivě vybraného kočárku a vyrazily mu koupit jídlo a nadobí, aby neměl hlad, samozřejmě hned po tom, co jej Zoe pečlive nakojila ??. Oblečení zvlášť umožnilo radost z každého kusu, takže si s tím nedelejte hlavu. Hned jsem si poslechla, ze klucikovi chybí pyžamko a tričko a kraťásky, když je takové teplo. ? Na cestě jsme udělaly snivý úsměv na jedné mladé dívce, která snila o takové srdcové panence, a ja pochopila definitivně, jaké máme štěstí, že se ve vašich rukou zrodil. Zoe bude Klučikovi dobrou maminkou, a bude to na něm znát. Proto vase tipy na uvitame, jak se o něj správně starat. Moc vám děkujeme za vaší ochotu a píli. Přidavam pár fotek…”

Blanka

“Panenky byly přivítány s ohromným nadšením. Říkají jim Karkulky. Děkujeme moc.”

Kamila
kluk s hárem

“mockrát děkujeme za úžasný před-dáreček pro naši dcerku. Právě se s mužem nad Vaším dílem rozplýváme! Je úžasný- tělo, vlásky, výraz v obličeji, plenečky, dudlík…opravdu moc děkujeme!”

Jana

“…mockrát děkuji za skřítka. Je krásný.”

Petra
Panenka v šátku na zádech

Ilona

Chci také panenku

Nevybrali jste si? Možná Hledáte panenky pro práci

Panenky a speciální demo figuríny pro rehabilitace a výuku a také reference naleznete na této straně.

Demo panenky